Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Świetny sposób na pobudzenie rozwoju naszego dziecka

Przez całe życie staramy się zachować pewien kompromis w wychowaniu dzieci. Staramy się zapewnić im brak zagrożeń, jak najmniej kłopotów, jak najmniej chorób – szczepionki, odpowiednia, zdrowa dieta i tak dalej. Próbujemy zapewnić im jak najwięcej ciekawych zadań, w taki sposób, by w dalszym życiu umiały radzić sobie z niespodziewanymi kłopotami, jakie przecież każdemu pojawiają się tak czy inaczej na drodze. No i nareszcie staramy się łączyć bezpieczeństwo, zadania i zabawę tak, by dzieciaki nie były tym znudzone, aby uczyły się nowych rzeczy i nie robiły przy tym żadnych głupich rzeczy. Trudna sprawa.
bączek
Author: VTech
Source: VTech
W kwestii zachowania bezpieczeństwa może być nieco łatwiej, niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy nikt nie patrzył na to, czy dzieci bawią się w piaskownicy, czy na opuszczonym placu budowy, a kiedy ktoś im zwracał uwagę, to nie przez troskę o bezpieczeństwo, ale bardziej z troski o sprzęt budowlany. Tak czy inaczej – zmartwienie jest mniejsze, choć odbija się to na innej części rozwoju: na chęci do ruchu, naturalnej, najprostszej przyjemności z bycia na zewnątrz, gdzie nie można bawić się na terenach budowy.

Te wpisy z serwisu (http://varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/), które zobaczysz po kliknięciu na ten link na pewno będą użyteczne - są one godne polecenia i mogą Cię mile zaskoczyć.

By zrównoważyć te wymienione oczekiwania wobec najmłodszych i zapewnić im odpowiednie warunki rozwoju, musimy korzystać z nowych osiągnięć technologii, które są w stanie stymulować u najmłodszych niektóre czynności.Zabawki stoją obecnie na bardzo wysokim poziomie rozwoju – zwłaszcza te, o jakich mamy pewność, że wywodzą się z rzetelnych wytwórni. Dla małych dziewcząt, które młodzi opiekunowie chcieliby nauczyć świadomości obowiązku, wytrwałości i przy tym dać im solidną dawkę zabawy, powinny sprawdzić się lalki - . Interaktywna zabawka przypominająca do złudzenia osoba. Reaguje szlochaniem, śmiechem, pochrapuje. Natomiast chłopcom do wyzwolenia kreatywności z pewnością przydadzą się z kolei klocki Cobi, czyli kolejna interesująca produkcja, obok klocków Lego, która daje stworzyć sobie nieduży świat i samodzielnie obmyślać i prowadzić przygody niedużych, klockowych postaci. Oczywiście wymienione produkty odpowiednie są w chwili, kiedy malcy są w odpowiednim wieku – gdy chłopak ma już więcej lat i ma smykałkę do mechanizmów, dobrze dać mu dostęp do droższych, ale dających znacznie więcej pola do popisu klocków Lego Technics.

I chłopakom, i dziewczętom w dowolnym wieku przydadzą się do rozruszania umysłu gry memory, których setki odmian można kupić na smartphone'y lub znaleźć w Internecie.

Może któryś komentarz z serwisu Cię poruszył? Masz ochotę na to zareagować? Zachęcamy Cię do tego z radością. Czekamy na Ciebie!