Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Bawienie się z czterolatkiem - czyli, w jakim miejscu szukać pomocy, by w mądry sposób bawić się wraz z dzieckiem

Czteroletnie dziecko, jest to dzieciątko dosyć specyficzne. To mniej więcej w tym wieku jego proces rozwoju staje się bardzo istotny, albowiem to w nim dzieciątko załapuje coraz to więcej wzorców zachowania, zadaje najwięcej zapytań, bardzo chce przebywać wraz z ludźmi.


łóżko
Author: TUMTUM
Source: TUMTUM


Telewizory Philips z linii 6000
Author: Philips
Source: Philips


Z tego powodu aż tak ważne jest, by bawiąc się wraz z nim, albo ukazując, w co ma możliwość bawić się samo - ukazywać takiego typu zabawy, aby nie ograniczały jego własnego "pola widzenia", ale by poszerzało jego wiedzę oraz umożliwiało prawidłowy rozwój...
gry komputerowe
Author: Pościelowo.pl
Source: Pościelowo.pl


Jak można zauważyć po naszym wstępie, zabawy z czterolatkiem, są to zabawy dość wymagające. Nie możemy zaniedbać tego okresu, albowiem to w nim dziecko uczy się niewiarygodnie sporo i niewiarygodnie szybciutko. Ponad wszystko jesteśmy zmuszeni od razu wydziergać, że spora liczba rodziców zaniedbuje ów okres - kiedy dzieciątko jest marudne, albo przeszkadza, rodzice powalają mu na dostęp do komóreczek, czy też tabletów, przez co dziecko "zamyka" w rzeczywistości własną wyobraźnię, jednak i nie jedynie. Robiąc w ten konkretny sposób, rodzic w rzeczywistości krzywdzi swoje dziecko - zamiast poświęcić mu czas "zabawia"" je w najgorszy w obecnej chwili sposób. Faktem jest, że spora liczba rodziców nie bardzo wie, jak zabawić takiego malucha - dobrym wyjściem z sytuacji bywa najzwyczajniej zerknięcie do sieci internetowej (przecież i tak w tym miejscu najbardziej często siedzą rodzice) i poczytanie na temat zabaw wraz z tak malutkim dzieckiem.


Istnieją tysiące stronek, gdzie bywają opisane zabawy z czterolatkiem, a które mamy możliwość wprawić w życie od razu, dzięki czemu nie ograniczymy świata dziecka do elektroniki, tylko otworzymy je tak naprawdę na świat.