Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Czytanie książek rozwija kreatywność każdego czytelnika

O domowej biblioteczce częstokroć myśli się jak o szafkach na przeczytane lektury. W grę wchodzą wtenczas dwa powody ich magazynowania. Główny, w wyższym stopniu łaskawy: bo mają szansę się nadal komuś przydać.
biblioteka miejska
Author: jef1947
Source: http://www.flickr.com
Inny wiąże się z próżnością właściciela, który lektury traktuje jak myśliwskie trofea, rozkładając na półkach zdobyte białe kruki. W biblioteczce stoją książki przeczytane, lecz niemało jest także tych, których nie przeczytaliśmy, a może, nie przeczytamy wcale. To nie świadczy o tym, że są zbędne. Półki służą nie wyłącznie przechowywaniu książek, lecz świetnie przydają się do ich przesuwania. Do tego nadają się każde książki: przeczytane, przejrzane i odłożone na później.

Zainteresował Cię nasz post? Więc kliknij w link do serwisu strój mikołaja dla dzieci i ciesz się następnymi tekstami. W razie jakichkolwiek wątpliwości - pisz do nas.

Winniśmy puszczać książki w ruch. W żywej biblioteczce zawsze brak miejsca, a jednocześnie sporo jest w niej takich książek, z którymi zdołalibyśmy rozstać się bez żalu. Nie trzymajmy ich po to, ażeby gromadziły kurz. Wskazane jest porzucać książki na studiach, w szkołach i kawiarniach. Nawet na najdziwniejsze tytuły znajdą się miłośnicy, chętni spożytkować je na własny sposób. Domowe biblioteczki nie powinny być objawami prestiżu i skumulowanym kapitałem kulturowym wykorzystywanym w walkach społecznych. Sporo zależy od tego, jak będziemy do nich podchodzić. Przy właściwym nastawieniu biblioteki mają możliwość odegrać ważną rolę w otwieraniu nas na świat i konstruowaniu lepszych relacji z innymi.książki na stoliku
Author: MocaDeco
Source: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że człek może sobie jakoś radzić w życiu, w ogóle nie czytając książek. Może, lecz co to za życie, skoro nie ma życia duchowego połączonego z refleksją nad sobą i światem, nie ma świadomości, że istnieją odrębne punkty widzenia i szersza perspektywa. Czytanie rozszerza doświadczenia językowe, polepsza słownictwo, uczy ujawniać myśli i rozumieć rodzaje mówienia innych ludzi. Im bogatszy język, tym sprawniejsze formułowanie swojego zdania, lepsza zdolność okazywania uczuć i pragnień. Czytanie książek polepsza biegłość autonomicznego myślenia i określania myśli, zdolności niezbędne do dobrego działania społecznego.