Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Dobrych koncertów jest w Polsce coraz większa liczba

Jeszcze kilka lat temu Polska ogólnie nie była tym miejscem, gdzie z ogromną chęcią grali zagraniczni muzycy. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy dużym państwem, jednym z największych na kontynencie, lecz i tak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż potencjał Polski był odpowiednio wykorzystywany. Ale na szczęście w tym momencie jest fajniej: jeżeli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał możliwość na żywo słuchać Metallikę, zatem jeden z najsłynniejszych zespołów metalowych na Ziemi.


Widowisko operowe
Author: Anyul Rivas
Source: http://www.flickr.com
Niby nawet za komuny grali w Polsce wielcy tego świata, ale dopiero w 2014 roku koncert legendarnego muzyka nie jest czymś nietypowym. Kilka lat temu mogliśmy zazdrościć Czechom, bo ich stolica regularnie gościła kultowych artystów, ale obecnie nawet polski meloman, którego najbardziej interesuje muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd nie musi ruszać się za granicę, aby w solidnych warunkach słuchać muzykę. Chociaż w sumie na nasze nieszczęście to nie we wszystkich przypadkach nagłośnienie na koncertach jest OK, dobry poziom na nieszczęście nie jest w każdym przypadku. Może hala w Krakowie będzie pod tym względem idealna?

Coraz lepsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie najzwyczajniej mają bardzo duży wybór. Codziennie organizuje się koncerty: reggae, rock, jazz płyty cd/dvd (ulubiona muzyka w korzystnych cenach: muzyka metalowa na cd/dvd), fani dobrej muzyki naprawdę nie mają większych powodów do skarżenia się. Choć to zapewne jasne, iż nadal nie ma u nas miasta takie jak Londyn bądź New York - jednakowoż w przypadku wydarzeń muzycznych, w Polsce, szczególnie akurat mowa o naszej stolicy, nie jest źle, przeciętnie. Bądźmy w takim razie usatysfakcjonowani z polskiej sceny koncertowej!

Dobry jest również w naszym kraju kabaret i musical płyty cd/dvd - chociaż pewnie niektórzy nie za bardzo przepadają za nowoczesnym kabaretem (płyty muzyczne w korzystnych cenach - porównaj: muzyka kabaretowa i musicale). Faktycznie nierzadko charakteryzują się one słabym, a nawet żałosnym poziomem. Jednakże są także ambitne kabarety, poza tym w szczególności stołeczna scena (zobacz event room) stand-upowa ciągle powiększa swój poziom, jest coraz zabawniej. A więc: generalnie zwolennicy słuchania muzyki na koncercie nie mają za wielu odpowiednich argumentów do narzekania.