Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Elektroniczna sprzedaż gier na PC

W czasie powszechnego dostępu do szerokopasmowego internetu producenci gier znaleźli doskonałe rozwiązanie na zmniejszenie kosztów sprzedaży swoich tytułów. Dawniej gracze kupowali tytuły na realnych nośnikach, na przykład na płytach CD czy DVD, niosło to za sobą ogromne koszty łączące się z wytłoczeniem sporego nakładu płyt i produkcją pudełek.

Na dzień dzisiejszy rynek gier przestawia się na cyfrowe udostępnianie tytułów gier. Klient rejestruje się w jednym z dostępnych sklepów i w nim dokonuje zakupu tytułów. Zakupione tytuły są przypisane trwale do konta osoby kupującej, takie pomysł niweluje więc przykrości po awarii płyty.

Xbox One
Author: ビッグアップジャパン
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy tworzy się coraz więcej sklepów cyfrowych, miłośnicy gier lubią jednak posiadać wszystkie własne gry pod ręką i gromadzić je na jednym internetowym koncie. Dlatego też producenci, którzy są na rynku najdłużej, mają sporą przewagę nad firmami konkurencyjnymi. Dla komputerów PC największą sprzedaż notuje usługa Steam.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (http://www.e-hunter.pl/smycz-treningowa-dla-psa) opublikowane pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Producenci konsol nie zostali daleko za nimi i stworzyli własne rozwiązania tego rodzaju, zanim zrobili to konkurenci. Prekursorem w cyfrowej dystrybucji gier na konsole był Sony ze swoją playstation network. Usługa ta oprócz dystrybucji gier jest również platformą do komunikacji i umożliwia graczom grupową rozgrywkę sieciową . Sony za dostęp do tej usługi pobiera abonament, w ramach którego udostępnia własne usługi i nagradza użytkowników dodatkowymi, bezpłatnymi tytułami gier.

Wszystko wskazuje na to, że sprzedaż cyfrowa gier stanie się w przyszłości zasadniczym kanałem sprzedaży. Miłośnicy kupowania gier i programów za pośrednictwem internetu dowodzą, że ogromną zaletą tego rodzaju rozwiązań jest niższa cena gier i częste wyprzedaże. Przeciwnicy z kolei, zwracają uwagę na konieczność pobierania wielkich ilości informacji, co w przypadku najnowszych tytułów, jak na przykład gta 5 , bywa szczególnie uciążliwe dla osób posiadających łącze internetowe z limitami przesyłu. Osoby posiadające dostęp do wolnego połączenia z Internetem też mogą skarżyć się na tego rodzaju niewygodę. Jeśli nawet standardowy nośnik odejdzie do lamusa, będzie to proces rozciągnięty w czasie i zależny w dużej mierz od rozwoju infrastruktury sieci internetowej w państwach rozwijających się.