Fajniejszy jest wypoczynek w Tatrach czy nad naszym Bałtykiem?

Rokrocznie w polskich domach rozpoczyna się ta sama scena. Co wybrać, gdzie spędzić wakacje. Wakacje w górach czy wakacje nad wodą. Obydwie formy wypoczynku mają oczywiście plusy i wady. Obie dostarczają wielu wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad wodą dają okazję do poznania nowych zakątków, przeżywania ciekawych przygód i zebrania energii na kolejny rok.
Noclegi w górach zdają się być tańsze, jednak także na północy Polski skutecznie da się znaleźć kwatery w dobrych cenach. Wakacje w górach dają możliwość spędzenia bardziej urozmaiconego wypoczynku niż pobyt w nad morzem. Oprócz wypraw pieszych, warto wybrać się na trasę na dobrym górskim rowerku. Dla chętnych do oglądania panoramy gór należy poszukać kolejek krzesełkowych, które wywiozą na szczyt najbliższej góry i umożliwią powolny powrót na dół. Rankiem niebiański wschód słońca i skąpana w porannych promieniach panorama gór, wieczorem kładący się cieniem na zboczach zachód słońca. Przez dzień można wybrać pomiędzy wylegiwaniem się na ukwieconej łące, albo aktywnym poznawaniem okolic.
przejażdżka po górach
Author: Gabriel Amadeus
Source: http://www.flickr.com
Na wakacje - okej-czarter.pl - w górach warto wziąć ze sobą dobre obuwie, przyrządy sportowe, lornetkę oraz na pewno aparat fotograficzny. Noclegi w górach (szlaki do przetarcia), zwłaszcza w wyższych partiach, bywają dość chłodne, dlatego oprócz letnich ubrań należy mieć ze sobą na wszelki wypadek ciepłe spodnie, bluzę i skarpetki. Bardzo prawdopodobne, że przydadzą się w czasie zimnych nocy. Większość miejscowości namawia do zwiedzania okolic oraz korzystania z miejscowych atrakcji. Warto poszukać zabytkowych obiektów budowlanych, skorzystać z zabiegów upiększających albo programów leczniczych w uzdrowiskach. Dużo miejscowości posiada swoje obiekty sportowe, na przykład baseny ze zjeżdżalniami, hale sportowe czy tory saneczkowe letnie. Dla fanów solidnych wrażeń zawsze znajdzie się mały strumyk z energetyzująco zimną wodą i podmywającym nogi bystrym nurtem. Po takiej porcji wrażeń pozostaje jedynie poszukać dobrej jadłodajni z lokalnym jadłem i pokrzepiającym trunkiem.