Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Jak należycie zagospodarować czas dziecku?

Dziecko wymaga od rodzica poświęcenia sporej ilości czasu, w której kluczową rolę dla jego samopoczucia, ale jednocześnie prawidłowego rozwoju odgrywa zabawa. Jakie formy rozrywki warto zapewnić naszym najmłodszych pociechom? Przedstawiamy kilka propozycji.
płótno - ubrania
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym pomysłem jaki przychodzi do głowy w kwestii zagospodarowania czasu maluchom są place zabaw. Nie bez przyczyny, świeże powietrze i kontakt z dziećmi w podobnych wieku z pewnością muszą być zapewnione każdemu przedszkolakowi. Ponadto, współcześnie budowane place zabaw to coraz częściej nie tylko bezpieczne miejsca, ale również rozmaite konstrukcje, oferujące atrakcyjne formy uciechy. Zabieranie dziecka na place zabaw to także inne atuty - sporo więcej zobaczysz na www. Ganianie się, różnorakie przeszkody, drabinki oraz zjeżdżalnie zmuszają dziecko do aktywności fizycznej, a ta jest niezwykle potrzebna każdego dnia niezależnie od wieku dziecka. Nierzadko naszym milusińskim tak podoba się ta forma zabawy, że z chęcią spędziłyby na placu zabaw cały dzień. A my przecież mamy tyle obowiązków. Tu z pomocą przychodzą auta dla dzieci. Urokliwe mini autka z napędem, które przemieszczają się w bezpiecznej dla dzieci prędkości pomogą przeobrazić wyprawę na pocztę w prawdziwą przygodę. Można je kupić w wielu rozmaitych wersjach, posiadają ciekawe kształty oraz wzory, które zdobywają uznanie przedszkolaków. Ponadto, auta dla dzieci będą przydatne, gdy maluch straci siły w w drodze do domu.


powiększenie - ubrania
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Natomiast formą zabawy, która z pewnością sprawdza się w domu jest Cobi Small Army. Klocki o wspomnianej właśnie nazwie dedykowane są dla dzieci w wieku 6 lat i więcej. Atrakcyjny zestaw ma aż 400 elementów, w tym 2 figurki. Poszczególne klocki (klocki drewniane playtive) Cobi Small Army pozwalają na złożenie zabawkowego niszczyciela czołgów, na wzór prawdziwego modelu powstałego kiedy na podwoziu czołgu o nazwie Pantera, z armatą oraz pancerzem. Domyślić można się, że dla chłopców będzie to świetny prezent, który namaluje na twarzyczce szczery uśmiech - kupiłam cobi small army. Ale takie produkty możemy również wykorzystać do nauki historii poprzez zabawę.