Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Karmienie piersią a używanie współczesnych wynalazków -sprawdzamy co wybrać?

Od pewnego czasu, w związku z pojawieniem się nowych trendów dotyczących wychowania dziecka, niezwykle dyskusyjnym tematem jest karmienie piersią. Czynność ta towarzyszy matkom od tysięcy lat, ale to właśnie teraz toczy się bardzo wiele dyskusji na temat tego, w jaki sposób, jak długo oraz gdzie należy, a gdzie bezwzględnie nie należy karmić piersią naszego malucha.


dziecko, niemowlę
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Ciężko zaprzeczyć, iż mleko matki jest niezwykle wartościowe dla niemowlęcia, dostarcza mu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, a co więcej wpływa na jego system odporności. Jest bardzo wiele badań naukowych, które zdecydowanie potwierdzają związek karmienia piersią z późniejszym rozwojem i zdrowiem dziecka. To właśnie ze względu na tego rodzaju odkrycia dzisiejszy świat stara się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby młodych matek. Coraz częściej pracodawcy umożliwiają kobietom, które nie interesuje laktator ręczny, organizowanie sobie co kilka godzin przerwy w pracy w celu nakarmienia dziecka, o czym możesz przeczytać- sprawdź stronę. Wszelkiego rodzaju miejsca publiczne takie jak restauracje, baseny czy nawet stacje benzynowe wydzielają specjalną przestrzeń, w której kobieta może w spokoju i odosobnieniu usiąść i zaspokoić głód swojego malucha. Nowoczesne wychowanie oraz tak zwane rodzicielstwo bliskości duży nacisk kładzie na to, iż ich zdaniem smoczki dla dzieci niekorzystnie wpływają na ich przyszłe uzębienie. Osoby szerzące ten nurt proponują, aby zaspokajać oczywistą potrzebę ssania dziecka właśnie przystawiając je na chwilę do piersi. Jeśli w danej sytuacji nie jest ono głodne, po prostu po paru minutach przestanie ssać i się wyciszy.


Niemowlak ze swoją siostrą
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Co wobec tego powinny zrobić matki, które nie mają możliwości codziennie co kilka godzin karmić swojego malucha? Na pewno nie powinno nas to stresować. Jeśli nasza praca lub tryb życia nie , to nie oznacza, że jesteśmy złymi matkami. Wszystko jest kwestią tylko naszego podejścia. Prawdą jest, iż współczesna technologia przychodzi nam z pomocą, i to właśnie po to został stworzony laktator ręczny, żebyśmy mogły bez problemu przygotować dziecku pokarm na chwilę, w której akurat będzie ono np. tylko pod opieką babci, bo my będziemy w pracy. Jeśli chodzi zaś o wspomniane smoczki dla dzieci, to badania z nimi związane są mocno podzielone. Nie można jednoznacznie stwierdzić jaki wpływ ma ssanie smoczka na kształtowanie się zębów dziecka, dlatego w tym temacie powinnyśmy kierować się naszym instynktem. Jeżeli boimy się używać smoczków i możemy zastępować go piersią, wówczas powinnyśmy z tego korzystać. Jeżeli natomiast sądzimy, że nasze dziecko po prostu potrzebuje gumowego smoczka, bo on go najlepiej wycisza, to się na niego zdecydujmy.


Należy pamiętać, iż niezależnie od tego, co doradzają kolorowe pisma i poradniki dla matek, to kobieta wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka.

Czy intryguje Cię podobna kwestia? Jeśli tak, to wejdź na ten odsyłacz i zdobądź użyteczne info (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/) także na podobnej stronie.

Kwestia, czy karmimy swojego malucha piersią, czy też serwujemy mu mleko z butelki w żaden sposób nie decyduje o tym, czy jesteśmy lepszymi czy gorszymi matkami. Jest to nasza osobista decyzja, do której mamy całkowite prawo i właśnie tym powinnyśmy się kierować.