Kiedy idzie zima, wyjątkowo zatroszczmy się o swe dziecko

Narodziny maluszka to wspaniałe wydarzenie w rodzinie. Oto już przyjdą goście, już chcemy przechwalać się naszym cudem przed całym światem. Zatem planujemy spacery.
Tu trzeba wszakże uważać, szczególnie w zimie. Niezwykle istotne są czapki dla tych osesków.


czapka zimowa dla niemowlaka
Author: Jarosław Pocztarski
Source: http://www.flickr.com


Niemowlę jest bardzo kruche i nieodporne na zbyt niskie temperatury. Należy zatem przed każdym spacerem starannie je ubrać. Body dla niemowlaczka pozwolą na ochronę plecków maluszka, ponieważ jest to jednoczęściowa część garderoby. Na spacer przydadzą się również bluza, skarpetki oraz rękawiczki. W zimie przyda się także czapka zimowa dla niemowlaka. Warto mieć czapki cienkie oraz grubsze. Cienkie nie będą rzecz jasna czapkami zimowymi, jednak chronią główkę maluszka po kąpieli, jeżeli w domu bywa chłodno. Po pół godzinie należy te czapki zdjąć.


Jeśli idzie o najdoskonalszą czapkę zimową, najistotniejsze jest to, by przysłaniała ona uszka a także czółko. Najkorzystniej, kiedy taka czapka wykończona jest delikatnym ściągaczem i można zawiązywać ją pod szyją, wtedy jest stabilniejsza. Dobrze dobrana czapka nie powinna być zbyt cienka, jeżeli maluch przebywa w niej na dworze. Gdy temperatura na zewnątrz jest niska możesz nałożyć cienką czapeczkę domową, natomiast na nią czapkę grubą. Zabierając oseska na spacer nie zapomnijmy również o grubym kocyku, którym przykryjemy naszego niemowlaka w wózeczku. Czapka zimowa dla niemowlaka bywa jedną z ważniejszych części garderoby, przez główkę bowiem przecieka wiele ciepła z organizmu malucha.
Zima to czas, gdy nasze maleństwo może być szczególnie narażone na przeziębienia, a to przecież groźne dla niemowlaka. Warto zatem zadbać o to, by nasze dziecko miało cieplutko.