Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Kilka wartościowych porad w kwestii wybierania odpowiedniego roweru dla najmłodszych

Jeśli nie masz pewności, jak kupić rower dla swego dziecka, to należałoby rozpocząć poszukiwania od odpowiedniego Rozmiaru ramy. Rozmiar ten jest oznaczany w calach, czyli dla przykładu 11, 12, itp.
informacje
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com


lub w centymetrach: 48, 53, 56.


Dokładność pomiarów przypomina nieco rozmiary ubrań ("S", "M" czy "XL"). Przed nabyciem roweru trzeba dokładnie zmierzyć odległość stóp dzieciaka od ziemi do przekroku. Na tej właśnie podstawie porównuje się odległość od roweru do pedałów. Podobnie trzeba zrobić w wypadku rączek: trzeba sprawdzić rozstaw kierownicy od siodełka. Niezwykle ważna jest także kwestia, żeby cała stopa naszego potomstwa posiadała kontakt z podnóżkiem, ponieważ daje to wyczucie, że potomstwo posiada kontrolę nad pojazdem. Jest to istotne zarówno w wypadku roweru biegowego, jak i modelu mającego układ napędowy. Idealnym rowerem dla trzylatka jest tzw. rower biegowy. Przy jego wyborze należy mieć na uwadze wysokość w kroku. Funkcjonuje przekonanie, że to jest pierwszy etap jazdy na rowerach. Uczy on koncentracji, sprawnego ruszania kierownicą i tzw.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej laminowanie papieru danych na pozostałych stronach - odnajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.

łapania równowagi.


Jeżeli zastanawiasz się, jaki rower kupić dla nieco starszych dzieci, to należy wiedzieć, że powinien być on nade wszystko relatywnie lekki. Na cały ciężar roweru wpływa zwłaszcza rama. Dlatego też najkorzystniej by było, jeśli mogłaby być wykonana ona z aluminium oraz jej waga nie przekraczała niż 3 kilogramy. Niestety opiekunowie często popełniają błąd w postaci nabywania stosunkowo ciężkich górskich rowerów lub nawet niewygodnych jednośladów damskich.
Rower górski w żadnym przypadku nie jest dobrym wyborem dla dzieci, przede wszystkim z tego powodu, że potomstwo jedzie w pozycji pochylonej. Rower, który ma kierownicę wyżej postawioną niż siodełko, będzie lepszym wyborem.