Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Mazury niegdyś i dzisiaj - krótka refleksja na temat zmian, które w tym regionie zaszły na przestrzeni półwiecza

Mazury stają się bardzo atrakcyjnym regionem pod względem turystycznym. Zresztą każdy, kto chociaż raz odwiedził Mrągowo, Giżycko lub Olsztyn, świetnie wie, że tamtejsza kraina jest w stanie rozkwitać właściwie jedynie dzięki pieniądzom, jakie przynoszą ze sobą urlopowicze. Rzecz jasna wielką rolę należy przypisać środkom unijnym, lecz one i tak trafiają na konta lokalnych biznesmenów w związku z niesłabnącym ruchem turystycznym.

Jezioro, Bory Tucholskie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mazury powróciły w granice Polski tuż po 1945 roku. I właśnie wtedy nasi rodziciele lub dziadkowie zaczęli odkrywać wdzięki tego zakątku naszej ojczyzny. Znani rodzimi artyści w latach 60 zeszłego wieku chętnie przyjeżdżali nad rzeki, by tam odpoczywać. Z z upływem lat powstało sporo utworów o pięknie mazurskiej natury - i nic w tym zadziwiającego, w końcu w tamtejsze regiony przyjeżdżała na wakacje sama Agnieszka Osiecka.

Mazury sprzed 50 lat a te współczesne to zupełnie dwa różne światy.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co znajdziesz w ofercie (primaveraspa.pl/primapark/park-wodny/), która dotyczy pokrewnej problematyki.

O ile wprzódy tamten region pozostawał bardziej dziki i nieodkryty, o tyle teraz dużo się przeobraziło. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę pensjonaty Mazury, aby przekonać się, jak bardzo rozwinęła się baza noclegowa. Wyników będzie na tyle dużo, że internauta może mieć drobne kłopoty z wyborem kwaterunku - klikij tu. Z tej przyczyny wczasowicze nierzadko kierują się komentarzami zamieszczonymi na forach albo portalach związanych z branżą turystyczną.

Hasło pensjonaty Mazury zazwyczaj kojarzymy z mniejszym czy większym budynkiem, który został przystosowany do podejmowania gości. Pensjonaty to miejsca bardziej ciche niż kilkupiętrowe hotele. Chociaż nie uświadczymy w takich miejscach ekstra luksusów (np.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej informacji na omawiany wątek, to znajdziesz je zapewne pod tym linkiem (http://www.coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/MAY_GARDEN_CLUB/16674/40-260227-24FF.html), gdzie są one niesamowicie dokładnie opisane.

siłowni), to na brak urlopowiczów nie trzeba narzekać. Te obiekty są najczęściej usytuowane poza granicami administracyjnymi wielkich miast i przyciągają wszystkich tych, którzy chcą odpocząć od wielkomiejskiego hałasu.noclegi na Mazurach
Author: oatsy40
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście na Warmii i Mazurach można jeszcze znaleźć takie miejsca, które zachowały dawne piękno. Mowa tutaj o rezerwatach przyrody, a jednym z najbardziej urzekających pozostają brzegi Krutyni. Kogo jednakże nie pociągają spływy kajakowe i nie przepada za widokiem grupy wczasowiczów w kapokach, może poszukać innych, tak samo atrakcyjnych i pięknych zakątków. Wystarczy na przykład wybrać się na spacer po lasach Mazurskiego Parku Krajobrazowego lub poszukać na mapie małych wiosek, w których czas zdaje się płynąć wolniej.