Najnowsze metody filmowania, opis obecnych możliwości i rozwiązań w amatorskim filmowani

Od kiedy tylko pojawiły się techniczne możliwości ludzie uwieczniają ważne chwile ze swojego życia na zdjęciach i nagrań wideo. Obecnie technika jest na tym wysokim poziomie, że za pomocą zwykłego smartfona można nagrywać i fotografować w znacznie lepszej jakości, niż przy użyciu drogich, zaawansowanych urządzeń przed kilkunastu laty.
www.gohero.pl/dji-inspire-1ku zwiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, programy mają coraz lepsze algorytmy, więc i użytkownikom jest coraz łatwiej. Bardzo wiele osób wykorzystuje do tych celów smarfony, ograniczając się tym samym do posiadania tylko jednego, uniwersalnego urządzenia, którym można telefonować, robić zdjęcia, nakręcić film a w razie potrzeby też zagrać. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował sprzętu bardziej profesjonalnego, to także znajdzie duży jego wybór w sklepach elektronicznych.Widok z lotu ptaka
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie ogromną furorę zaczęły robić kamery sportowe. Moda na uwiecznianie z perspektywy sportowca swoich wyczynów dopiero niedawno się pojawiła. Ktoś miał pomysł, żeby na głowie założyć niewielką kamerę i zacząć nagrywać to, co ogląda nosząca ją osoba. Nagrany w taki sposób film pokazywał wyczyny całkowicie odmiennie niż dotychczas, i od razu aktywni miłośnicy sportów zaczęli tak filmować swoje osiągnięcia. Powstawać zaczęły profesjonalne kamery do zamontowania na głowie, solidne, wytrzymałe na wilgoć i wstrząsy, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zaczęły zdobywać bardzo dużą popularność wśród klientów. Ostatnim przebojem wśród wielbicieli robienia filmów są multikoptery, przykładowo takie jak DJI Inspire 1. Steruje się nimi za pomocą odpowiedniego pilota, zarówno samym lotem, jak i pracą kamery. Dron da radę wznosić się chociażby kilkadziesiąt minut bez przerwy nagrywając, doskonale będą się więc nadawać na przykład do filmowania uroczystości w plenerze. Stosując je trzeba jednak pamiętać, żeby filmować tylko to, na co dostało się zezwolenie.