Naprawdę szczęśliwe dziecko, inaczej na temat tego które bajki i motywy bajkowe wyróżniają się dzisiaj wśród dzieci uznaniem

Wszyscy z nas będąc dzieciakiem oglądał różne bajeczki. Obecnie nic się w tej sprawie nie zmieniło. Wciąż nasze dzieci bardzo chętnie spędzają czas, podziwiając swych ulubionych bajkowych bohaterów. Czy słynna myszka Miki dalej jest popularna. Czy Żwirek i Muchomorek to bohaterowie nadal znani naszym dzieciom?
gry dla dzieci
Author: Cristian Bortes
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością wiele się zmieniło, jeśli chodzi o bajki. Dzisiaj dzieci oglądają bajki nieco inne niż te, które niegdyś sami oglądaliśmy. Nie oznacza to jednak, że nie ma dzieci (więcej o społeczna odpowiedzialność biznesu csr zobacz), które nie oglądają tych bajek, które oglądali jeszcze ich rodzice. Znaną bajką, która nadal zyskuje uznanie dzieci będzie „Żwirek i Muchomorek”. To bajka zdecydowanie pogodna oraz niezwykle kolorowa (-> tutaj). Z pewnością głównie takimi elementami jest ciekawa dla dzieci. Obecnie bajką, jaka wzbudza podziw najmłodszych jest świnka Pepa. To bajeczka, która pod względem oprawy graficznej może odrobinę zaskakiwać samych rodziców. Świnka Pepa nie przypomina bowiem za bardzo grafiki, którą sami znamy z bajek za czasów naszego dzieciństwa. Naszym dzieciom przypada do gustu. Hitem będą także bajki Lego. Każdy kogo interesuje temat taki jak bajki Lego musi wiedzieć, że Lego Hero Factory to także ogromny hit wśród naszych dzieci.


Bajki spełniają w życiu wszystkich dzieci znaczną rolę. Generalnie uprzyjemniają najlepsze lata dziecięce, lecz także uczą różnorodnych rzeczy. Dzieci z bajek czerpią pełnymi garściami. Z tego powodu tak ważne jest, aby wybrać bajeczki dla naszych dzieci ( Sprawdź) z rozsądkiem (swinka pepa zapełnia mu czas). Z pewnością maluchy nie mogą oglądać bajek, w których znajdą się sceny przemocy i agresji. Takie bajki odbiją się bowiem negatywnie na psychice malucha. Mogą spowodować, że maluch sam zacznie zachowywać się naprawdę agresywnie. Z tego powodu zanim włączymy dziecku jakąś bajkę musimy ją dobrze poznać sami. To jedyny sposób, aby mieć pewność, że zawiera ona treści odpowiednie dla malucha.