Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Niezapomniane biwaki z harcerstwa – każdy, kto je przeżył, pamięta je bardzo długo.

Teraz pojawia się dużo ruchów, do jakich może przyłączyć się młodzież, jednym z widoczniej działających jest ruch harcerski. Harcerze przygotowują wiele ciekawych wydarzeń (Bal Andrzejkowy, Mikołajki), wiele akcji społecznych (akcja „Znicz” oraz dużo wyjazdów – biwaków i obozów. Kto był choć na jednym z takich wyjazdów wie, że są to biwaki niepowtarzalne i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.

materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Biwaki i obozy harcerskie, to wypady wypełnione emocjami, dostarczające nastolatkom sporej ilości dobrej zabawy i ciekawych aktywności. Podczas każdego wyjazdu instruktorzy harcerscy realizują główną zasadę – uczenia się poprzez wykonywanie zadań - naszywki na mundur harcerski. Taki biwak to czas, w jakim dzieci stają się bardziej samodzielne i zaradne, żeby z biwaku powrócić odmienione - samodzielne i dojrzalsze. Każdy jeden dzień na biwaku czy obozie jest dobrze obmyślony i przygotowany zgodnie z umiejętnościami i wiekiem uczestników. Bardzo często nadarz się okazja do uzyskania nowych sprawności, które później odzwierciedlają naszywki na mundur harcerski.

Instruktorzy pracują z młodymi ludźmi przez cały rok, w związku z czym dobrze znają ich potrzeby i talenty. To ogromny plus, iż wyjeżdża się ze znajomą grupą i znanymi wychowawcami. Przed biwakiem warto zajrzeć do sklepu ze sprzętem dla harcerzy i zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów. Dobrze wyposażona składnica harcerska nie powinna nas zawieść, lecz np. śpiwora można także poszukać w sklepach sportowych czy też z militariami. Jeśli nie znajdziemy niczego interesującego w sklepach, z pomocą może przyjść internetowa składnica harcerska. Każda osoba związana z ruchem harcerskim zagwarantuje, że harcerstwo to przede wszystkim różnorodność.

Każdy nastolatek, niezależnie od tego, w jakim zakresie jest utalentowana, może być uczestnikiem drużyny. Istotna jest przede wszystkim chęć do współpracy i otwarta postawa. Ruch harcerski uczy pracy wspólnie, a także stawia na bycie sobą – wyróżnianie dobrych cech. Niezależnie od tego czy czy osoba lubi wyrażać siebie artystycznie, w tańcu i śpiewie lub aspiruje do bycia sportowcem, w ruchu harcerskim na pewno znajdzie coś dla siebie.harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Harcerstwo potrafi połączyć wszystko, co oferują pozostałe zajęcia pozaszkolne, a jednocześnie serwuje to w naprawdę atrakcyjny sposób i pozwala się wykazać. By sprawdzić, w czym ktoś jest dobry, wystarczy jedynie popatrzeć na jego naszywki na mundur harcerski.