Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

O ciekawych akcesoriach, które mogą przydać się początkującym mamom

Niedoświadczony rodzic jest zmuszony zmierzyć się z wieloma kłopotliwymi i do tego trudnymi do przewidzenia sytuacjami. Okres ciąży trwa jednak 9 miesięcy, więc na staranne przygotowanie się do roli mamy jest w miarę dużo czasu.

Niezwykle przydatne okazują się tu wskazówki pielęgniarek, niedoszłych babć, jak również wartościowe gazetki i pozycje książkowe na ten temat. Teoria bywa rzecz jasna ważna, ale najlepszym sprawdzianem rodzicielskich kompetencji jest natomiast samodzielne opiekowanie się kilkudniowym szkrabem. Ciężar odpowiedzialności zazwyczaj spada na mamę, chociaż w obecnych czasach udział ojców w wychowywaniu synów jest coraz większy.
niemowle
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
O kupnie łóżeczka, chociażby kilku ciuszków w najmniejszych rozmiarach albo różnych środków do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt i pampersów pomyśli w zasadzie każdy rodzic. Jednak w domach towarowych i w internecie pojawiło się dużo ciekawych i zarazem przydatnych gadżetów. I jeżeliby ktoś uparcie obstaje, że termofory są znakomitym podarunkiem jedynie dla babć, to nawet nie wie, że jest w błędzie.

Maleńkie rączki oraz nóżki marzną o dużo szybciej niż dłonie osób dorosłych, dlatego też termofor dla niemowląt bywa bardzo przydatny (warto sprawdzić: ) - zwłaszcza w grudniu bądź styczniu, gdy na zewnątrz panują niższe temperatury. Notabene trzeba też zauważyć, że tego rodzaju akcesoria do złudzenia przypominają zabawki - zazwyczaj wyglądają jak pluszowe misie, a żywe kolory przyciągają wzrok malucha
niemowle
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
.Karmienie piersią może początkowo sprawiać nastoletniej matce sporo problemów. Poza tym po porodzie, a w szczególności po cesarskim cięciu każdej czterdziestolatce trudno znaleźć wygodną pozycję. A i synkowi trzeba zagwarantować poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Producenci gadżetów dla mam na szczęście nie zapominają o takich potrzebach. Na przykład poduszka rogal doskonale sprawdza się podczas pierwszych karmień (sprawdź: znacznie więcej znajdziesz na www), jak i w następnych miesiącach, gdy młoda mama pomału zaczyna nabierać wprawy. Natomiast kiedy kobieta chce lub po prostu jest zmuszona karmić sztucznie, to wybór wszystkich niezbędnych akcesoriów na pewno jej nie rozczaruje. Na rynku są dzisiaj bowiem dostępne zarówno kauczukowe smoczki, plastikowe lub szklane butelki, jak i funkcjonalne laktatory czy podgrzewacze, jak również sterylizatory.