Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Ogrodowy plac zabaw dla dzieci - w jaki sposób wyposażyć?

Dzieci mają z reguły bez liku energii, jakiej gdzieś muszą dać upust. Ogródek to dla nich doskonałe miejsce ażeby się wyskakać lub nawet wspinać po drzewach. Skutkiem owej zabawy mogą jednakże być połamane krzewy, podeptane grządki oraz zniszczone rabatki kwiatowe. W jaki sposób więc urządzić ogrodowy plac zabaw żeby maluchy czuły się na nim dobrze, a dorośli nie musieli się obawiać strat w roślinności?
plac zabaw dla dzieci
Author: sikeri
Source: http://www.flickr.com
Żeby zabawa w ogródku była radością, warto dla maluchów odgraniczyć odpowiednio przygotowany zakątek, zatem ogrodowy plac zabaw. Dzięki temu zapewnimy maluchowi bezpieczeństwo i uchronimy się przed chaotycznym rozlokowaniem sprzętów a także porozrzucanych zabawek w reprezentacyjnych zakątkach ogródka. Warto by bawiące się tutaj dzieci, szczególnie jeżeli są jeszcze małe, były dostrzegalne z okien domu czy z ogrodowej altanki, tak by ich opiekunowie mieli kontrolę nad tym, co się dzieje na placu zabaw.

Jeśli sądzisz, że prezentowany wpis jest warty uwagi, to kliknij także ten odnośnik - tak samo ciekawe materiały odnajdziesz w źródle (http://www.pischool.pl/kursy_dla_dzieci/)!

Plac zabaw dla dzieci winien być osłonięty od wiatru a także częściowo zacieniony. Znakomite jest miejsce nasłonecznione rankiem, na którym po nocnych opadach deszczu, wyposażenie placu zabaw błyskawicznie wyschnie (interesujący wpis: ). Miejsce zacienione z kolei przyda się w godzinach silnego nasłonecznienia. Pod plac zabaw dla dzieci można przeznaczyć miejsce pokryte trawą. Jeśli planujemy rozlokowanie większych przyrządów do zabaw ruchowych, warto jednakże pomyśleć o nawierzchni tłumiącej potencjalne upadki. Plac zabaw warto też ogrodzić niewysokim płotkiem ażeby dzieci wiedziały gdzie kończy się wyznaczone dla nich miejsce. Dojście z mieszkania do placu zabaw musi omijać grządki z warzywami by biegające dzieci nie uszkodziły roślinek.Najodpowiedniej aby na plac zabaw prowadziła krótka, szeroka oraz prosta ścieżka. Kiedy mamy już wyselekcjonowane miejsce na ogrodowy plac zabaw, należy zastanowić się jakie wyposażenie placu zabaw dla maluchów okaże się celowe. Przede wszystkim elementy wyposażenia muszą być dopasowane do wielkości ogródka jak też powierzchni określonej dla dzieci. Uwzględnijmy tu również konieczność pozostawienia wolnej powierzchni pomiędzy przyrządami do zabaw a innymi elementami ogrodu, w szczególności fragmentami sterczącymi czy twardymi, tak aby dzieci miały swobodę ruchu.

Dowiedz się więcej: