Ostatnimi czasy gry planszowe robią prawdziwą furorę, wypróbuj Scrabble oraz Osadników z Catanu

Kilkanaście lat temu wszelkie dzieciaki czy to w mieście czy na wsi spędzały swój wolny czas razem. W większości wypadków spotykali się w umówionym miejscu i do nocy wymyślali najróżniejsze przyjemności. Na nieszczęście czasy się przekształciły i obecnie dzieci najczęściej spędzają wolny czas przed monitorem komputera.

piers, scrable, gra planszowa
Author: Jamie McCaffrey
Source: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego rzecz jasna nic dobrego, więc winniśmy zachęcić nasze pociechy, żeby inaczej spędzały swój wolny czas (nie przegapmeandrypilicy.pl). Ostatnio do mody ponownie powracają gry planszowe. Nie grają w nie same małolaty, wiele dojrzałych osób stawia na nabycie najróżniejszych gier, aby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem. Jeżeli pasjonuje nas gra na mroźne, zimowe wieczory to na pewno Scrabble będą cudownym zakupem.Z pewnością każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi głównie o to, tak aby ułożyć jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, który zdobędzie największą ilość punktów w momencie, kiedy to ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla ilości graczy od 3 do 4 zalecana jest gra Osadnicy z Catanu, w której chodzi o to, tak aby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie pragnął zdobyć jak najwięcej terenów, natomiast po pewnym czasie zacznie wszystkiego brakować w grodzie. Grę wygra gracz, jaki zyska najwięcej ziemi, surowców , a także potęgę. Więcej o planszówkach:

Jeżeli zazwyczaj spędzamy czas wolny w dużym gronie to winniśmy zwrócić atencję na gry towarzyskie. Na pewno najpopularniejsza dzisiaj jest Tabu gra, w której chodzi o to, by pokazać dane słowo nie stosując paru słów zasadniczych. Zazwyczaj gra wywołuje mnóstwo śmiechu pośród wszystkich uczestników zabawy.

gra planszowa
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Druga gra promowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, która sprawdza to jak dobrze znamy swoich znajomych. Żetonem akcentujemy poprawną odpowiedź, a w następnej kolejności nasi przyjaciele będą usiłować zgadnąć, jaka odpowiedź jest nasza. Musisz pomnieć o tym, iż po zakupie pierwszej planszówka będziesz pragnął nabyć dla siebie kolejną- gra ego na ceneo. Możesz mieć gwarancję, że gry planszowe to idealny sposób na spędzanie czasu z pociechami. Zacznijcie od kupna najłatwiejszych gier, aby przez cały czas móc poszerzać swoją kolekcję.