Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Plac zabaw do ogrodu

Plac zabaw w ogrodzie śni się każdemu, kto ma dzieci. Jak urządzić plac zabaw dla maluchów, aby maluchy chętnie spędzały tam czas?


Dzieci zazwyczaj rozpiera werwa.
tunel dla dzieci
Author: Belvilla


W ogródku wykorzystują przestrzeń - mkną i skaczą. Zadeptane zagonki, połamane krzewy i konflikt z dorosłymi zapewniony.

W sytuacji, gdy będziesz wyszukiwać analogicznych materiałów, to te wskazówki z serwisu (http://ipschool.pl/pl/nursery/staff) na pewno będą dla Ciebie bardzo przydatne.

A przecież zabawa w ogródku nie musi oznaczać problemów. Pod warunkiem, że aranżacja ogrodu zapewnia maluchowi przestrzeń do zabaw.


zabawki
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


Najlepiej, kiedy przydomowy plac zabaw położony będzie jak najdalej od ulicy oraz dostrzegalny z okna bądź innego miejsca, z jakiego dorośli chcą pilnować maluchów. Warto również zadbać, aby droga od domu do placu zabaw nie prowadziła przez ozdobne rabatki. Wypadające z domku dzieci mogą je unicestwić. Plac zabaw musi być przynajmniej częściowo zacieniony a także zasłonięty z dwóch lub trzech stron. W większym ogrodzie może być ogrodzony, jednak płot nie może być nazbyt duży, tak aby dzieci bez trudu mogły przemieszczać się pomiędzy częściami ogrodu. W niedużym ogrodzie tunel dla dzieci i pozostałe urządzenia można rozlokować na trawie. Urządzenia pobudzające do działalności ruchowej warto ustawić na nawierzchni amortyzującej upadek. Wszelkie nawierzchnie muszą być ograniczone krawężnikiem. Przyrządy przeznaczone do zabawy teatralne dla dzieci musimy dopasować do Rozmiarów ogrodu a także przestrzeni, jaką można przeznaczyć dla maluchów. Nie mogą być nazbyt stłoczone, gdyż dobra zabawa oznacza swobodę działań.
Dookoła każdego urządzenia powinniśmy pozostawić przestrzeń wolną od wszelkich twardych i wystających elementów. Zalecana jest odległość nie mniejsza aniżeli 1,5 m w każdą ze stron.