Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Praktyczne rady w związku z aranżacją pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego to spore wyzwanie dla rodziców, bowiem chcą oni oczywiście, aby pokój ten odróżniał się od pozostałych i był miejscem wypoczynku i zabawy dla dziecka. Oczywiście istnieje co najmniej kilka istotnych wskazówek, które należy uwzględnić w czasie urządzania pokoju dziecięcego.


W pierwszej kolejności powinno się pokój dopasować do płci i wieku dziecka. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli odgrywają w tym przypadku kluczową rolę – do dziewczęcego pokoju warto wykorzystać takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju dla chłopca: niebieski, brązowy lub zielony. Rzecz jasna,
Mały uczeń
Author: Jenny Lee Silver
Source: http://www.flickr.com
nie muszą być to ściany w jednym odcieniu – jak najbardziej spiszą się tapety w dziecięce motywy takie jak kotki, kwiatki, czy baloniki.

Na rynku dostępny jest jeśli o to chodzi szeroki asortyment. Nie inaczej warto zakupić fototapety, chociaż najlepiej pasują do pokoju już starszego dziecka. W pokoju dla dzieci muszą znaleźć się wszystkie podstawowe meble, a więc łóżko do spania, szafa na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą możemy zastąpić koszami na zabawki), a także, jeśli mamy już dziecko w wieku szkolnym – biurko i regał na książki. Oczywiście, pokój dziecięcy powinien być przy tym udekorowany – dekoracja może uwzględniać nie tylko ściany, ale też zasłony w oknach czy pościel.

Ten tekst porusza faktycznie ciekawe sprawy, ale sprawdź jeszcze te informacje (http://www.olenkaphu.pl/) - z pewnością będziesz zdania, że są wartościowe.

Na pewno sprawdzą się produkty przedstawiające ulubione motywy malucha – przykładowo pościel ze zdjęciem ulubionego bohatera. Warto przy tym zatroszczyć się, aby w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeżeli na przykład nasze dziecko uwielbia wodę i rybki, warto by pokój pomalować w tonacji błękitnej i powiesić zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne morskie wzory. Warto również postawić na biurku lub szafce morskie ozdoby. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecku wraz z wiekiem zmieniają się upodobania, dlatego będziemy zmuszeni przemeblowywać pokój dziecka za jakiś czas. Warto brać pod uwagę pierwsze sygnały od dziecka pod tym względem. Będzie nam ono akcentować, że znudził mu się już wygląd pokoju, a wówczas przy pomocy kilku niewielkich zmian będziemy mogli dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. pościel i fototapetę.