Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Prawdziwy raj dla każdej dziewczynki czyli kilka słów o zabawkach z klasą

W obecnych czasach, gdy pęd za nowościami ogarnął niemalże wszelkie strefy naszej egzystencji, na szczęście w niektórych aspektach da się obserwować powrót do tradycji.


drewniany domek dla lalek
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Wbrew temu, co się może wydawać obserwowane jest to w świecie zabawek.


Spektakl „WALIZKA”
Author: Teatr Żydowski
Source: Teatr Żydowski


Drewniany domek dla lalek to z pewnością ukochanie wspomnienie z dzieciństwa każdej kobiety. Dostawałyśmy je po kuzynkach, a jeżeli miałyśmy szczęście, to taki domek wykonał dla nas tata albo rodzicom udało się go jakimś cudem zakupić. Potrafiłyśmy spędzać długie godziny bawiąc się w dom, aranżując lalom pokoje, wysyłając je do pracy, planując śluby i tym podobne. Poprzez to ogromnie rozwinęła się nasza wyobraźnia, umiejętności wczuwania się w rozmaite role oraz o wiele więcej.

Zachęcamy Cię do przeczytania kolejnego artykułu na zbliżony temat - tam wyszukasz dodatkowe treści. Więc idź do strony (https://www.scootive.pl/Hulajnoga-Scootive-Custom-Bart-Oskroba-5) i ciesz się nimi.

Taki drewniany domek dla lalek nie tylko cieszył oko, lecz także cechował się ogromną trwałością. Poza tym w każdej chwili dało go się łatwo odnowić. Przez pewien czas domki stworzone z tego naturalnego surowca wypierane były przez swoje syntetyczne odpowiedniki - domki z plastiku -strona internetowa. Nietrwałe, o wiele mniej stabilne, proste w montażu, lecz na tyle delikatne, iż bardzo szybko ulegały zniszczeniu. Na szczęście te czasy minęły, a drewniane zabawki wróciły do łask.


Taki sam powrót ma miejsce w wypadku innego rodzaju zabawek przeznaczonych dla dziewczynek - Nefere ma szeroki wybór lalek szmacianych. Po latach, w jakich królowały wykonane z plastiku lale, nadszedł czas na powrót tradycji, ku wielkiej radości szczególnie starszego pokolenia, chociaż młode damy są równie zadowolone - w sklepach pojawiły się lalki szmaciane.
Mają one wielką przewagę nad tymi wykonanymi z plastiku - mogą robić za przytulankę, da się je wyprać, można z nimi spać, są miękkie, a poza tym można je dawać dziecku od najmłodszych lat: pozbawione są części, które grożą zadławieniem. Opłaca się je kupować dziewczynkom, bo istnieją spore szanse, że staną się one ich ukochanymi zabawkami.