Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób kupować edukacyjne zabawki dla dzieci

Rodzice niejednokrotnie zastanawiają się, jakie zabawki dawać swoim pociechom. Stoją przed dosyć dużym wyzwaniem, albowiem w dzisiejszych czasach półki w sklepach aż uginają się pod sprzedawanym towarem, przyciągając radosnymi kolorami i dźwiękami. Co kupić? Stawiać na walory edukacyjne czy dać się namówić potomkowi i kupić nowości reklamowane w telewizji?
zabawka
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest to, aby zabawka nie stwarzała ryzyka dla malucha. Z tej przyczyny trzeba wybierać produkty adekwatne do wieku dziecka. Dziecko dwuletnie nie powinno bawić się małymi klockami czy niewielkimi elementami, albowiem w każdym momencie może się nimi zadławić – co jest szalenie niebezpieczne. Oprócz tego kupowane zabawki muszą być pieczołowicie zrobione z materiałów, które nie są szkodliwe, nie mieć ostrych krawędzi oraz posiadać właściwe atesty. Zawsze warto jest wydać więcej pieniędzy mając pewność, że nie kupiliśmy kiczu, który może być groźny dla zdrowia lub życia malucha. Poza nieszkodliwością zabawki muszą po prostu bawić – tutaj również liczy się wiek pociechy (zobacz takie zabawki).
Najczęściej im większe maluchy, tym więcej żądają – z pewnością dla dziecka przedszkolnego nie będą ciekawe zabawki zaprojektowane dla niemowląt.

Jeśli masz pewność, że ten wątek okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz, że także praktyczna propozycja posiada podobnie cenne informacje - kliknij tu.

Zabawki zwykle mają oznaczenia sugerujące zalecenia wiekowe, co stanowczo ułatwia wybór. Firmą, która stawia na pierwszym miejscu bezpieczną i radosną zabawę, jest Fisher price. Ponadto zwraca dużą uwagę na wartości edukacyjne, co jest kolejnym czynnikiem, o którym nie można zapomnieć idąc na zakupy do sklepu
zabawka
Author: cyanide45
Source: http://www.flickr.com
zabawkowego. Fisher price dokłada ogromnych starań, aby produkowane przez niego zabawki zapewniały wartościową zabawę i zachęcały do aktywności. Dzięki temu przyczyniają się do zdrowego i odpowiedniego rozwoju szkraba wspierając koordynację ruchowo-wzrokową, wzmacniając zdolność koncentracji, zapewniając wiedzę niezbędną każdego dnia oraz ucząc logicznego myślenia. Zabawa musi nie tylko dawać radość, ale także prowokować umysł oraz rozwój motoryczny.

Kupując należyte zabawki mamy szansę, aby zapewnić dziecku pogodne dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Pamiętajmy też o zwykłych, szmacianych lalkach albo drewnianych klockach – one także mają nieoceniony wpływ, ponieważ rozwijają twórcze myślenie i pobudzają wyobraźnię. Należy jedynie zachować równowagę (duży wybór zabawek na