Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zamówić jingle swojej stacji radiowej?

Jingle radiowe to utwory, które stosowane są jako przerwy w programach radiowych i telewizyjnych lub po prostu dźwięki charakteryzujące poszczególne rozgłośnie. Często prawidłowy wybór utworu może sprawić, że będzie on wizytówką danego przedsiębiorstwa i doprowadzi do tego, że stanie się ono bardziej rozpoznawalne. Właściciele opisywanych tutaj firm mogą zatrudnić osobę, która wykona cały pakiet tego typu muzyki albo skorzystać z coraz bardziej rozbudowanej oferty proponowanej przez studia nagrań. Możliwości wyboru odpowiednich dźwięków jest niezwykle dużo, dlatego też nie należy dokonywać decyzji zbyt szybko.


Emisja radiowa
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Darmowe jingle radiowe to idealne rozwiązanie dla początkujących stacji radiowych. Krótkie melodyjki, które oferuje studio nagrań, można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej danej firmy. Jeżeli format się sprawdzi, pozostaje tylko złożenie zamówienia na indywidualną oprawę muzyczną. W większości przypadków darmowe jingle radiowe mogą być wykorzystywane jedynie w swojej pierwotnej formie, nie można tworzyć remiksów i dostosowywać ich do osobistych potrzeb samodzielnie. Jest to uznawane za czyn niezgodny z prawem. Studio nagrań wykonuje nie tylko jingle radiowe, lecz także całą oprawę muzyczną. Jeżeli zamawiający zdecyduje się na nią, w głównej mierze będzie uczestniczył w tworzeniu projektu. Dlatego też wspólnie z pracownikami studia ustalana jest ogólna koncepcja oraz motyw, jaki ma przewodzić takim kompozycjom.

Kolejnymi krokami jest napisanie melodii oraz nagranie jej. Jingle radiowe to jednak nie zawsze sama melodia. Najczęściej podczas jej trwania wypowiadana jest nazwa audycji czy też radia, w którym prezentowany jest program. Z tego powodu oferta zawiera także „banki głosów”, które są wykorzystywane w jinglach. Niejednokrotnie w takich zbiorach znajdują się nagrania głosu rozpoznawalnych telewizyjnych lektorów, aktorów czy też piosenkarzy. Klient zamawiający jingle radiowe ma bardzo duży wybór, a także znaczący wpływ na to, co zrobi wybrane studio nagrań. Jeżeli jednak zamawiający nie czuje się profesjonalistą w tej dziedzinie i nie posiada własnych założeń, może liczyć na pełną pomoc ze strony studia nagrań.


Szukając właściwej oprawy muzycznej dla swojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić się do osób zajmujących się tym profesjonalnie. Studio nagrań pomoże nam dostosować dźwięki do konwencji, a cały proces zajmie niewiele czasu. Współpraca może zaowocować powstaniem melodii, które nierozerwalnie będą kojarzyły się z daną marką i staną się same w sobie fantastyczną reklamą. Wszystkie informacje (polecam nowe info na temat - w locie newsy o gwiazdach) na temat zamówień można znaleźć na stronie internetowej danego studia, gdzie mamy możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, przykładowymi melodiami, jakie w niej powstają oraz pełnym zakresem usług proponowanych klientom.