Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Wychowanie potomka? - pamiętajmy o umiarze

Dziecięcy świat powinien być niezwykły. Powinno się stymulować dziecko, aby nauczyło się kilku przydatnych rzeczy: języka obcego, pływania czy gry na fortepianie. Oczywiście, wszystko jest zależne od wieku i tego, czego chcemy dla dziecka. Nie można przesadzać iw wysyłać dziecka na wszystkie możliwe zajęcia. Z tego nadmiaru może nie wyniknąć nic dobrego, a więc pamiętajmy: należy zachować zdrowy rozsądek.


Pokój dziecka, łożeczko
Author: Pinio
Source: Pinio
Podobnie pamiętajmy o umiarze, gdy kupujemy dziecku kolejną zabawkę. To nic złego, przecież dziecko powinno się bawić, a najlepiej jak jest to nauka przez zabawę, lecz przesyt może doprowadzić do znudzenia i niskiego poczucia wartości dla rzeczy. Dziecko nie rozumie jeszcze, że daną rzecz kupujemy za zarobione pieniądze. Właściwie, to może nawet to wiedzieć, ale jest to dlań pojęcie tak abstrakcyjne, że nie do końca zrozumiałe. Za dużo zabawek to z jednej strony odrzucenie starych zabawek, które są przecież sprawne, a także brak szacunku dla rzeczy (zabawki), jako wartościowej rzeczy.

Jeśli chodzi o gadżety praktyczne, jak pościelowe pokrowce dla dzieci czy prześcieradła dla dzieci sytuacja przedstawia się troszkę inaczej. W tym zagadnieniu nie można oszczędzać, tak samo, jak w kwestii ubrania, bo przecież najważniejsze jest to, gdy nasze dziecko czuje się dobrze. Co do jedzenia też pamiętajmy o zdrowiu i ważnych składnikach, lecz, tak samo jak w przypadku zabawek nie przesadzajmy, to znaczy, unikajmy starajmy się unikać słodyczy, nie rozpieszczajmy Kolejnymi gumami rozpuszczalnymi. Nie dość, że nie jest to dla naszego dziecka zbyt zdrowe, to dodatkowo każdorazowo (na przykład, będąc w sklepie czy na festynie) nasze dziecko będzie żądało wręcz, żeby kupić mu coś słodkiego.

Umiarkowanie wobec tego, to rzecz święta. Z jednej strony ogranicza niezdrowe żądania (zabawki, słodycze), z drugiej otwiera świat wartości, gdzie można znaleźć miejsce dla posiadanych rzeczy, na przykład, starszych zabawek.

Wszystkie prezentowane tutaj informacje po przejściu na stronę www (http://www.sugoikit.com/products/orginalna-figurka-ban-nanatsu-no-taizai-17cm) są bardzo interesujące, zatem nie zwlekaj dłużej, tylko przeczytaj większą ilość wiadomości, które Cię interesują.

Zamieniając często naszym pociechom jedną zabawkę na drugą krzywdzimy je, gdyż nie nie dajemy mu możliwości przywiązania się do rzeczy. Warto zachować w tym temacie rozsądek, zwłaszcza, że jako dzieciaki nie mieliśmy tak szerokiego dostępu do świata konsumpcji i wymiany starego na nowe. Może za kilka lat dziecko doceni nasz wysiłek wychowawczy, kiedy uzmysłowi sobie, że za naszymi działaniami stały ważne wartości.