Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Wyjazd dziecka na obóz

Nie każdy ma możliwość umożliwić potomkowi zajęcie i bezpieczną zabawę w wakacje. Większa część rodziców musi wykonywać pracę podczas lata, ewentualnie wziąć dodatkowy urlop wypoczynkowy, aby umożliwić dziecku opiekę. W takiej sytuacji podróż dziecka na kolonie, bądź obóz jest świetną możliwością, bowiem mogą spokojnie pracować podczas gdy ich latorośle bawią się na kolonii, czy też obozie.

Namiot
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com
Stosownym pomysłem na odpoczynek dla dzieci jest wysłanie ich na kolonie i biwaki. Pociecha na tego gatunku wyjeździe nadzwyczaj korzysta. Uczy się przede wszystkim niezależności i śmiałości. () Do tego szkoli umiejętności międzyludzkie, kształtuje swój charakter, weryfikuje siebie, doznaje poczucia biegłości, musi samo sobie radzić w nowym otoczeniu, w nieznanej sobie wspólnocie, musi zaadoptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z innymi ludźmi i z nową rzeczywistością, w której jest jednym z wielu.Przede wszystkim powinno się zadbać o bezpieczeństwo malucha. Rodzice powinni mieć pojęcie, z kim i dokąd jedzie latorośl, jakie będą warunki lokalowe, jaki jest plan zajęć.
Trampolina
Author: Jeromy Shepherd
Source: http://www.flickr.com
Istotną sprawą w planowaniu wyjazdu jest zebranie jak najbardziej szczegółowych danych o organizatorze kolonii, wychowawcach i miejscu, w którym potomek spędzać będzie czas.

Podobał Ci się nasz artykuł? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych postów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Najlepiej ekspediować dzieci na kolonie, bądź obozy rekomendowane przez rodziców innych latorośli.

Ważny jest również wybór właściwej odmiany rozrywki. Propozycji na rynku jest cała masa. Istnieją obozy sportowe, językowe, artystyczne. Wybór kolonii stosownej powinien być przedyskutowany z dzieckiem, bo to przecież ono ma się dobrze bawić. Należałoby pamiętać, że to, co nam wydaje się atrakcyjne, nie musi być takie dla dziecka. Powinno się mieć pewność, że wyjazd (zobacz również wyjazdy integracyjne) okaże się dla dziecka atrakcyjny.

Eskapady, turnieje, dyskoteki, włóczęgi, plażowanie, pływalnia, zawody, gry zespołowe i przyjemności, wszędzie tutaj przydatna jest integracja i zdolność czynności w gromadzie, którą dzieci mogą spożytkować w szkole i w życiu codziennym, chociażby przy poważaniu zasad jakie wyznacza grupa. Wskazane jest także sprawdzić, czy realizator ma pozwolenie na działalność, jest pewny i ubezpieczony.