Wyprawka dla maleństwa

Co powinna zawierać wyprawka dla dzidziusia? Co będzie niezbędne, co pomocne a bez czego spokojnie możemy się obejść w czasie opieki nad nim? Na rynku mamy ogrom artykułów które mogą bardzo ułatwić życie dziecku i nam oraz pomóc w rozwoju dziecka.
dziecko
Author: Kinderplaneta
Source: Kinderplaneta
Możemy wybierać spośród wielu akcesoriów Możemy wybierać spośród akcesoriów do karmienia, akcesoriów do kąpieli, fotelików samochodowych czy zabawek (dziecięce foteliki). Jakie atesty powinny posiadać odpowiednie foteliki? Bezpieczeństwo dziecka jest rzeczą najważniejszą więc wybierając fotelik samochodowy bądźmy rozsądni i zdecydujmy się na ten z wymaganym atestem. Europejskie Certyfikaty Bezpieczeństwa ECE R44-03 oraz ECE R44-04 oznaczają, że dany produkt jest zgodny z obowiązującymi w Europie wymaganiami technicznymi stawianymi fotelikom samochodowym.

Które akcesoria do kąpieli są nam niezbędne, usprawnią nam pracę a które umilą bobaskowi i nam zabawę podczas wieczornej kąpieli? Podczas gdy maleństwo tapla się w wannie bezspornie potrzebną rzeczą zapewniającą bezpieczeństwo podczas kąpieli jest mata antypoślizgowa. A jeśli wziąć pod uwagę karmienie malucha pomocne może okazać się odpowiednie krzesełko do karmienia dzięki któremu nasz mały smakosz będzie mógł uczestniczyć przy wspólnych posiłkach przy dorosłym stole jako równoprawny biesiadnik zarówno na co dzień jak też podczas świąt.
Najlepsze krzesełka to takie, które będą łatwe w czyszczeniu z możliwością rozłożenia kiedy dziecko nie uczestniczy akurat w posiłku przy dorosłym stole lub gdy maluje. Tu również ważna jest możność łatwego wyczyszczenia krzesełka gdy mały artysta zakończy swe dzieło. Powinny posiadać pasy do przypięcia malucha. Inne potrzebne akcesoria do karmienia to na pewno atestowane, lekkie i nietłukące się naczynia.

Obecnie mamy możność rzeczywiście dużego wyboru akcesoriów dziecięcych i nowoczesnych zabawek. Cieszą one oko bogactwem kolorów i wzorów. Wśród zabawek znajdują się te przeznaczone dla bobasków (grzechotki, gryzaczki, pozytywki) jak i dla ciut starszych (samochodziki, domki dla lalek). Mamy ogrom zabawek na rynku, ale wybierając produkty dla maluchów - czy to zabawki czy akcesoria (do kąpania) - kierujmy się nie tylko kwestiami estetycznymi lecz przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa naszej pociechy która jest niezaprzeczalnie najważniejszym kryterium wyboru sprzętów dla naszych pociech.