Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Zabawa klockami dla każdego dziecka

Klocki to prawdopodobnie najbardziej popularna zabawka, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w wypadku pluszaków jak i w przypadku klocków, bez znaczenia jest czy bawi się nimi chłopiec czy dziewczynka, zarówno dobrze cieszyć się nimi będą tak chłopcy jak i dziewczęta. Pierwsi przy pomocy prostopadłościanów konstruować będą auta i maszyny latające czy też poligon dla plastikowych żołnierzyków. Z kolei dziewczęta mogą zbudować domki dla lalek, aczkolwiek rzecz jasna nie jest to prawidłem. Zdarzają się również panienki, bawiące się autkami, a więc stawiają tory wyścigowe i tym podobne konstrukcje.
wieża z klocków Lego Duplo
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com
Bezsprzecznym walorem zestawów Lego Duplo czy też innych tego typu klocków jest to, że dzieci ogranicza wyłącznie ich własna wyobraźnia. Tego typu klocki uczą dzieciaki kreatywności i rozbudowują fantazję. Mało tego, może to być kapitalna rozrywka dla całej rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby razem z pociechami bawili się ich rodzice. Proste konstrukcje da się montować nawet z najmniejszymi pociechami.klocki typu Lego
Author: dierk schaefer
Source: http://www.flickr.com
Obecnie oferta zestawów klocków jest bardzo obszerna, zależnie od wieku i zainteresowań odbiorców. Zestawy Lego Duplo poświęcone są dla najmłodszych, z tego względu są one względnie duże, aby dziecko w wieku do 3 lat mogło bawić się zupełnie bezpiecznie, tak że nawet to najmniejsze z smyków w trakcie zabawy nie zmieści do buźki żadnego z elementów. Zestaw klocków Lego Duplowykonano z solidnego tworzywa.

Jeśli zamierzasz skontrolować prawdziwość danych zawartych tej publikacji, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj info u źródła (https://ipschool.pl/learning/playschool/) a zdobędziesz całkowitą pewność w takiej kwestii.

To, że pojedyncze fragmenty są sporych rozmiarów, nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo dziecka. Oprócz tego tak duże elementy o wiele łatwiej jest ze sobą scalać, wygodniej jest je uchwycić małemu człowiekowi. Przystosowane są one także do stanu rozwoju potomka.

Tak więc najmłodsze z czeredy mogą bawić się zestawami klocków w kształcie zwierząt. Nawet znak firmowy zestawu Lego Duplo to schematycznie narysowany zając. Akuratnie to naświetla filozofię tegoż zestawu. Wszystko ma być proste i zrozumiałe, tak aby malec nie miał kłopotu w czasie składania klocków, i nie zniechęcał się nadmiernie trudnymi zadaniami.

Proste formy i żywe barwy posiadają także walory edukacyjne. Schematyczne formy zwierząt i ludzi mają malcowi pomóc w zapamiętywaniu i kojarzeniu nazw z konkretnymi rzeczami w rzeczywistości. Kiedy już maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają na niego koleje wyzwania, gdyż zabawy klockami to wyśmienita sprawa dla dzieci w jakimkolwiek wieku.