Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Zabawa klockami dla każdego dziecka

Klocki to prawdopodobnie najbardziej popularna zabawka, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w wypadku pluszaków jak i w przypadku klocków, bez znaczenia jest czy bawi się nimi chłopiec czy dziewczynka, zarówno dobrze cieszyć się nimi będą tak chłopcy jak i dziewczęta. Pierwsi przy pomocy prostopadłościanów konstruować będą auta i maszyny latające czy też poligon dla plastikowych żołnierzyków. Z kolei dziewczęta mogą zbudować domki dla lalek, aczkolwiek rzecz jasna nie jest to prawidłem. Zdarzają się również panienki, bawiące się autkami, a więc stawiają tory wyścigowe i tym podobne konstrukcje.

wieża z klocków Lego Duplo
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com
Bezsprzecznym walorem zestawów Lego Duplo czy też innych tego typu klocków jest to, że dzieci ogranicza wyłącznie ich własna wyobraźnia. Tego typu klocki uczą dzieciaki kreatywności i rozbudowują fantazję. Mało tego, może to być kapitalna rozrywka dla całej rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby razem z pociechami bawili się ich rodzice. Proste konstrukcje da się montować nawet z najmniejszymi pociechami.

klocki typu Lego
Author: dierk schaefer
Source: http://www.flickr.com
Obecnie oferta zestawów klocków jest bardzo obszerna, zależnie od wieku i zainteresowań odbiorców. Zestawy Lego Duplo poświęcone są dla najmłodszych, z tego względu są one względnie duże, aby dziecko w wieku do 3 lat mogło bawić się zupełnie bezpiecznie, tak że nawet to najmniejsze z smyków w trakcie zabawy nie zmieści do buźki żadnego z elementów. Zestaw klocków Lego Duplowykonano z solidnego tworzywa. To, że pojedyncze fragmenty są sporych rozmiarów, nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo dziecka. Oprócz tego tak duże elementy o wiele łatwiej jest ze sobą scalać, wygodniej jest je uchwycić małemu człowiekowi. Przystosowane są one także do stanu rozwoju potomka.

Tak więc najmłodsze z czeredy mogą bawić się zestawami klocków w kształcie zwierząt. Nawet znak firmowy zestawu Lego Duplo to schematycznie narysowany zając. Akuratnie to naświetla filozofię tegoż zestawu.

Kiedy uznasz, że dobrze by było zgłębić inny aspekt omawianej kwestii, kliknij ten link i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów na stronie (www.emka-art.pl/komplety-do-chrztu/kwadratowe-ze-zdjeciem/).

Wszystko ma być proste i zrozumiałe, tak aby malec nie miał kłopotu w czasie składania klocków, i nie zniechęcał się nadmiernie trudnymi zadaniami.

Proste formy i żywe barwy posiadają także walory edukacyjne. Schematyczne formy zwierząt i ludzi mają malcowi pomóc w zapamiętywaniu i kojarzeniu nazw z konkretnymi rzeczami w rzeczywistości. Kiedy już maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają na niego koleje wyzwania, gdyż zabawy klockami to wyśmienita sprawa dla dzieci w jakimkolwiek wieku.