Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/radiogminne.com.pl/includes/menu.inc).

Zdrowe dziecko powinno radować się życiem, a my musimy zagwarantować mu jak największą ilość możliwości rozwoju i zabawy

I wreszcie przychodzi ten czas, jak nasz maluszek staje się bardziej samodzielny. No tak, zaczyna się od czworakowania, wstawania, a później już od pierwszych kroków i pierwszych upadków. To bardzo istotny moment dla każdego dziecka, który musi przyjść spontanicznie i naturalnie. Jednak, dla poznającego świat dziecka przydałoby się jeszcze coś, co wzbogaci te chwile, coś jak pojazd, dzięki jakiemu prędzej może poznawać rzeczywistość i czuć jednocześnie jeszcze większą radość. Najlepsze do tego celu są jeździki i autka dla dziecka.
Wspaniały jest na przykład jeździk, najbardziej udany typ to czterokołowy z niskim szerokim siedziskiem. Rzeczywiście jest lepszy niż tradycyjny chodzik. Co prawda, jest najlepiej dopasowany dla starszego dziecka, lecz właściwie nikt raczej nie myśli, że będzie dobry dla dziecka, które jeszcze samo nie potrafi siedzieć.

Zobacz również inne archiwum artykułów poruszających prezentowany wątek - bez obaw - wejście za darmo, zatem kliknij ten link!

Taki maluch przecież jeszcze nie potrafi utrzymać równowagi.

zabawki dla dzieci - jeździki
Source: http://twistcar.pl/
Bardzo ważne jest dla dziecka, gdy już nauczy się przemieszczać na jeździku, bo robi to to naprzemiennie, jest równowaga w tułowiu, co oznacza, iż nie istnieje ryzyko zdrowotne, na przykład na zmaksymalizowanie asymetrii. Jednocześnie, istnieją opinie, że jeździk ma niekorzystny wpływ na bioderka dziecka. Jest w tym sporo prawdy, jednocześnie wszystko jest zależne od tego jak dziecko przedstawia się napięciowo. Zasada jest taka, iż jeśli wszystko jest odpowiednio, to faktycznie nasz podopieczny nie będzie chciał spędzać wielu godzin w jeździku, bo dziecko chce poznawać różnorodne rzeczy. A jak zmieni zabawę, to oczywiście będzie zmieniać miejsca - autka dla dziecka.Dla dziecka, które może mieć jakieś problemy przydatna jest odpowiednia interwencja. To oznacza, iż jak dziecko nie umie z niego się podnieść, to trzeba pomóc się z niego wydostać. Dzięki temu nie spędzi w jeździku zbyt dużo czasu. Jednocześnie, jak twierdzą niektórzy, w sumie słusznie, iż duże zgięcie w biodrach jest mało zdrowie, ale nie powinniśmy popadać w skrajności, gdyż dzieci, które nie potrzebują fachowej terapii powinniśmy przecież zapewnić okazję do najbardziej radosnej zabawy, bez zastanawiania się nad kwestiami rozwoju. Z tego również względu wiele zależy od nas. Kiedy będziemy mieli na uwadze różnorodności, będziemy zmieniać rozrywki, to wszystko będzie w jak najlepszym porządku.